Death Note-Manga , anime, wszystko o Death Note od fanów dla fanów!!

Death Note-Manga , anime, wszystko o Death Note od fanów dla fanów!!


#1 2009-08-14 21:05:07

L

Administrator

Skąd: Japonia
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 64
Punktów :   

Zasady i opis przebiegu gry

Chętni do gry najpierw niech wyraża wole udziału (napisać to oficjalnie na forum w temacie organizacyjnym-Zgłoszenia) a następnie cokolwiek obmyślą swoją postać i wyślą mi jej zarys(nie publikujcie tego wyślijcie mi PW albo na GG, oficjalnie dacie się poznać w chwili rozpoczęcia rundy 1). Gdy uzbieram minimum 7 osób, choć chciał bym 10, wybiorę osoby odgrywające role Kiry 1 i 2. Po prostu przeczytam opis waszych postaci i uznam kto się nadaje. Było by miło, gdyby poza opisem postaci wysłać mi wiadomość czy w razie czego chcesz być Kirą czy nie. Bo nie chce stosować przymusu. No ale jeśli nikt by nie chciał to nie mam wyboru Wink Zgłaszajcie się tylko wtedy jeśli jesteście pewni udziału, bo gdy kluczowa osoba wycofa się jej trakcie wszystko się posypie.

Cele:
Kira 1 ma osobiście wyeliminować Kirę 2
Kira 2 ma osobiście wyeliminować Kirę 1
(Kira 1 i Kira 2 znają się, wiedzą kim są)
Wyeliminowanie rywala automatycznie kończy grę zwycięstwem któregoś Kiry

Zwykli gracze mają wyeliminować jak najszybciej Kirę 1 i 2. Wtedy gra się kończy.

Jeśli jeden Kira zostanie usunięty przez gracza nie będącym innym Kirą, celem pozostałego Kiry staje się dotrwanie do sam-na-sam z innym graczem. Czyli wyeliminowaniem wszystkich po kolei. Wtedy gra się kończy.

Jeśli do finału dochodzi Kira 1 i Kira 2, gracze którzy odpadli wybierają demokratycznie wygranego, tego kto ich zdaniem był sprytniejszy.

Przebieg gry:
Używamy forumowych Nicków (żeby nie było pomyłek przy głosowaniu i zwracaniu się do innych graczy).
Wszyscy gracze opowiadają coś o sobie, nie więcej i nie mniej niż tego chcą (jeśli ktoś chce układać bogaty życiorys pełen detali-proszę bardzo, jeśli ktoś nie zechce dzielić się informacjami o sobie, ma do tego prawo). Na podstawie udzielonych informacji zwykli gracze wybierają demokratycznie najbardziej godnego zaufania, gracz który zostanie wybrany zadecyduje kto ma odpaść, czyli kim prawdopodobni jest Kira. Jeśli graczem wzbudzającym zaufanie zostanie sam Kira eliminuje on Kirę 2 tym samym kończąc grę swym zwycięstwem. Jeśli osoba która zostanie wyeliminowana NIE była Kirą, gracze dalej prowadzą ze sobą rozmowy i wchodzą w układy, zawierają sojusze, snują intrygi i podstępy, prowokują innych graczy którzy mogli by zdradzić to kim są. Tu jest bardzo swobodne pole manewru. Można oficjalnie wydając werdykt że jest się pewnym co do tego że XXX to Kira, oraz że jeśli inni gracze dadzą mi prawo eliminacji to usunę właśnie jego. Oczywiście mając prawo eliminacji możemy usunąć zupełnie kogo innego. Wszelkie chwyty dozwolone. Głosowanie odbywa się po cichu. Głosy na osoby godne zaufania trafiają bezpośrednio do Mistrza gry (czyli mnie =) ), wtedy to konsultuję się z dana osobą, informuję o zwycięstwie oraz pytam kto ma odpaść. Reszta graczy NIE wie kto wygrał głosowanie, jawne jest to kto odpadł. Czasami będę zadawał graczom pytania ankietowe typu: Co myślisz o ideologii Kiry i zabijaniu w imię oczyszczenia świata. Przypominam raz jeszcze że możecie publicznie oskarżać się i dzielić podejrzeniami, zwalać na siebie winę za odpadniecie danej osoby itp. Ale ostateczne głosowanie jest ciche (ujawnię wszelkie typy po zakończeniu gry). Dlatego to głośno możecie podlizywać się YYY a jednocześnie przy najbliższej okazji go wyeliminować.
Przebieg rundy 1 gry:
-Przedstawianie siebie (opis wyglądu-wymagane, życiorys i inne informacje dla chętnych)
-Rozmowa, zadawanie pytań innym graczom, zawieranie sojuszy, oskarżanie innych.
- Równolegle z prowadzeniem dyskusji z graczami wysyłacie mi swoje głosy na GODNEGO ZAUFANIA członka (jeśli jest się Kirą, głosuje się na osobę która wydaje się nam najmniejszym zagrożeniem dla nas samych), głosowanie ciche, typy trafiają bezpośrednio do mnie. Zwycięsce głosowania pytam kto ma odpaść, czyli kim prawdopodobnie jest Kira. Jeśli Kira wygrał głosowanie eliminuje Kire 2 kończąc grę. Czas trwania rundy NIE jest określony. Runda kończy się w chwili gdy otrzymam wasze wszystkie głosy. Dlatego jeśli wasza dedukcja jest szybka rundka może trwać dzień albo i tydzień. Poczekam na wszystkie typy.
-Po głosowaniu informuje graczy o wyniku.

Runda 2.
-Zadaję pytanie na które gracze odpowiadają.
-Gracze toczą rozmowe tak jak w rundzie 1
-Odbywa się następne głosowanie ciche głosowanie na zaufanego człowieka.


Uwagi dodatkowe:
-W razie remisu przy jakimś głosowaniu będzie dogrywka.
-Interakcja z graczami ogranicza się do rozmowy, nie ma RPG-owych statystyk oraz walk, nie opisujemy podczas rozmowy co robi nasza postać, NP: Nie ufam Ci XXX, podejrzewam ze jesteś Kirą-mówiąc to wstaję z krzesła i obracam się twarzą do okna bawiąc się monetą na dłoni. Bez fabularyzowania proszę.
-Wszelkie pytania czy to przed rozpoczęciem gry czy w jej trakcie zadawać w temacie organizacyjnym albo bezpośrednio do mnie, wszystko postaram się wyjaśnić (ale w tematu samej gry nie zaśmiecajmy niczym).


http://i27.tinypic.com/11kwpb7.gif
Problem? Pisz na PW
http://i31.tinypic.com/2ymsro0.gifhttp://i32.tinypic.com/10ge8sk.jpg
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://i37.tinypic.com/xc396s.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plkartki-na-komunie.eu chow chow cena http://klubikjaga.pl